نسخه چاپي ارسال به دوست

توسلی در مجمع عمومی سالیانه شرکت صنعتی بهپاک خبر داد؛ سود خالص بهپاک ۵۲۵ میلیارد ریال شد/ کاهش ۵۳ درصدی هزینه های مالی

به گزارش روابط عمومی شرکت صنعتی بهپاک، مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت برای بررسی صورت های مالی یکساله منتهی به 30 آذرماه 1399 روز دوشنبه (30 فروردین ماه) در محل هتل المپیک با رعایت پروتکل های بهداشتی و با حضور بیش از 20/64  درصد سهامدارن به صورت حضوری رسمیت پیدا کرد.

در ابتدای این مراسم امیرحمزه توسلی مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره شرکت صنعتی بهپاک، گزارشی از عملکرد هیات مدیره شرکت را به اعضای مجمع و سهامداران حاضر در جلسه ارائه داد.

مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک از رشد 6 درصدی نسبت سود عملیاتی به فروش شرکت در سال مالی 99  نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: این اقدام مثبت نتیجه استفاده بهینه از ظرفیت تولید و به تبع آن کاهش قیمت تمام شده و مدیریت هزینه ها و  سایر اقدامات رخ داده است.

مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک همچنین درباره هزینه های مالی شرکت افزود: در این حوزه نیز توفیقات خوبی حاصل شده، به این ترتیب که هزینه های مالی در سال مالی 99 با کاهش 53 درصدی از ۵۵۲ میلیارد ریال در سال مالی 98 به ۲۵۸ میلیارد ریال رسیده است.

به گفته توسلی، یکی از عوامل افزایش سوددهی شرکت، اخذ مجوز افزایش قیمت برای محصولاتی که پیش از این با زیان به فروش می‌رسیده‌اند بوده است.

این مقام مسئول در شرکت صنعتی بهپاک در بخش دیگر،  از افزایش 30 درصدی سود خالص شرکت خبر داد و گفت: با این رشد، سود خالص شرکت از 403 میلیارد ریال در سال 98 به  525 میلیارد ریال در سال مالی 99 رسیده است.

افزایش 19 درصدی تولید در سال مالی 99

نایب رئیس هیئت مدیره شرکت صنعتی بهپاک با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل وضع تحریم های ظالمانه سال سختی را گذراندیم، افزود: به رغم تحریم ها و همچنین عدم تخصیص ارز، موفق شدیم مواد اولیه مورد نیاز را تامین کنیم.

توسلی با بیان اینکه تولید شرکت صنعتی بهپاک در سال مالی ۹۹ افزایش ۱۹ درصدی داشته است، ادامه داد: امیدواریم در سال آینده خطوط جدید تولید خوراک دام و طیور و تصفیه روغن شرکت هم به بهره برداری برسند.

مدیرعامل شرکت صنعتی بهپاک درباره عملکرد شرکت در حوزه فروش پروتئین نیز گفت: مقدار فروش این محصولات پروتئینی شرکت در سال مالی 98، 36 هزار و 488 تن بوده که این میزان فروش در سال مالی 99 به 41 هزار و 173 تن افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه  EPS  هر سهم در سال مالی گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته، به روند تولید شرکت از سال 93 اشاره کرد و گفت: تولیدات شرکت در همه این سال ها افزایش یافته و در سال مالی 99 تولید شرکت از حدود 251 هزار تن  به بیش از ۲۹۸ هزار و ۶۰۰ تن رسیده است.

توسلی همچنین در راستای شعار سال حکیمانه مقام معظم رهبری افزود؛ امیدواریم بتوانیم پیرو منویات معظم له در تولید، سهم بسزایی داشته باشیم و انتظار داریم دولت مردان و قانون گذاران نیز در پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی ها گام‌های اساسی و عملی بردارند.

در ادامه، انتخاب سازمان حسابرسی به عنوان حسابرس مستقل و بازرس قانونی، و روزنامه اطلاعات به عنوان روزنامه کثیرالانتشار شرکت صنعتی بهپاک به مدت یکسال نیز به تصویب رسید.

لازم به ذکر است، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت صنعتی بهپاک 400 ریال سود به ازای هر سهم تقسیم کرد.

تصویب افزایش سرمایه 520 درصدی

همچنین در ادامه، مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنعتی بهپاک نیز برگزار گردید که با افزایش سرمایه همراه بود. و در مرحله اول، افزایش سرمایه شرکت با رشد 520 درصد، از ۵۰۰ میلیارد ریال به ۳۰۹۹ میلیارد ریال از محل تجدید ارزیابی دارائی ها (طبقه زمین) به تصویب رسید.

لازم به توضیح است امکان شرکت در مجمع عمومی سالیانه و مجمع عمومی فوق العاده به صورت غیر حضوری از طریق پخش زنده در این مجمع امکان پذیر بود.

 

 

 

 

     

    


     

 

                  

https://bidna.ir/?p=23462

https://bourse24.ir/news/214990/

Boursemrooz.com

 

تعداد نمایش:290 /١٦:٠٠دوشنبه ٣٠ فروردين ١٤٠٠/شماره خبر:٥٨٢